Voluntarii CMN au oferit alimente pentru 150 de persoane din judeţele Ilfov şi Prahova[2020-12-28]de Iulian DumitraşcuVoluntarii de la Paraclisul Catedralei Mântuirii Neamului (CMN) au oferit în ziua Naşterii Domnului alimente pentru 150 de persoane din judeţele Ilfov şi Prahova. Dănuţ Prună, voluntar coordonator, şi-a exprimat bucuria că datorită acestei acţiuni, „am reuşit să oferim un Crăciun Fericit acestor persoane”. Părintele Dumitru Lazăr de la Parohia prahoveană Cioceni, le-a mulţumit voluntarilor pentru vizita întreprinsă. „Nu se putea bucurie mai mare ca anul acesta, chiar în ziua de Crăciun, Moş Crăciun să aibă o staţie şi în parohia noastră; într-un an 2020 care a încercat să ne epuizeze sufleteşte total, dar nu a reuşit. Voluntarii vin şi aduc bucurie şi mângâiere nu numai sufletească, ci şi materială”. Acţiunea din ziua Naşterii Domnului face parte din Proiectul „Implică-te, împreună reuşim mai mult”. Voluntarii Paraclisului Catedralei Mântuirii Neamului au oferit numai în luna decembrie 2020 daruri la peste 1400 de persoane. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 686, Ultimul acces: 2026-06-21 15:17:35
|
Timp total: 0.03s...
[]:1