Patriarhul României mulţumeşte pentru felicitările primite de ziua onomastică pe reţelele de socializare[2020-12-18]de Aurelian IftimiuPatriarhul României mulţumeşte pentru „caldele urări” transmise de credincioşi de ziua sa onomastică pe conturile de pe reţelele de socializare ale Agenţiei de Ştiri Basilica şi ale celorlalte componente ale Centrului de Presă Basilica. Sute de urmăritori au transmis urări de sănătate şi viaţă îndelungată Patriarhului Daniel în contextul sărbătoririi Sfântului Proroc Daniel şi a Sfântului Daniil Sihastrul, 17-18 decembrie 2020. Tuturor acelora care l-au felicitat prin aceste mijloace, Preafericitul Părinte Patriarh Daniel le transmite un mesaj de recunoştinţă şi binecuvântare: „Vă mulţumim pentru caldele urări pe care ni le-aţi adresat cu prilejul zilei onomastice prin intermediul reţelelor de socializare. Ne rugăm Preasfintei Treimi să vă dăruiască ani mulţi cu sănătate şi bucurie, pace şi mult ajutor în activitatea pe care o desfăşuraţi!” †Daniel Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 631, Ultimul acces: 2026-06-23 18:45:57
|
Timp total: 0.03s...
[]:1