Copiii de la Centrul „Patriarh Justinian Marina” au primit daruri de la voluntarii CMN[2020-12-17]de Iulian DumitraşcuCopiii de la Centrul de zi „Patriarh Justinian Marina” din Capitală au primit daruri zilele trecute din partea voluntarilor Catedralei Mântuirii Neamului (CMN). Darurile au constat în haine, ghete, dulciuri şi jucării. Voluntarii au venit însoţiţi de un grup de colindători. Acţiunea este cuprinsă în Proiectul „Implică-te, împreună reuşim mai mult!”, derulat de voluntarii de la Paraclisul Catedralei Naţionale. Psihopedagogul Nicoleta Negraru a spus că înainte de a primi aceste daruri, „copiii au participat alături de oaspeţi la un concert de cântece de sărbătoare, pe care le-au interpretat cu multă dăruire.” La rândul său, Dănuţ Prună, voluntar coordonator, a declarat: „Ne-am bucurat, pentru că am reuşit să le aducem exact ceea ce îşi doreau ei. L-am adus pe Moş Crăciun, cel care le aduce de fiecare dată daruri minunate”. Prin intermediul Campaniei „Implică-te, împreună reuşim mai mult!”, voluntarii Paraclisului Catedralei Naţionale au sprijinit de la începutul pandemiei peste 3.500 de familii. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 640, Ultimul acces: 2026-06-23 18:45:46
|
Timp total: 0.08s...
[]:1