Tragedia e că ne este mult mai frică de moarte decât de Dumnezeu – Episcopul Ignatie[2020-03-19]de Iulian DumitraşcuEpiscopul Ignatie a catalogat luni, în contextul epidemiei globale de Covid-19, ca fiind tragică teama mai mare de moarte decât temerea de Dumnezeu. „Ne este frică de ceea ce vine. Aceasta este tragedia, că ne este mult mai frică de moarte decât de Dumnezeu”, a spus Episcopul Huşilor. Ierarhul a recomandat ca oamenii să aibă credinţă şi să se lase în grija Creatorului lor. „Este o vreme a cernerii. Este esenţial să rămânem neclintiţi în credinţa noastră şi să nu ne încovoiem în faţa încercărilor reale care vin”. „Un om credincios nu se panichează, ci toate le lasă în mâna lui Dumnezeu”. Părintele Episcop a transmis mesajul din Catedrala Episcopală din Huşi. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 700, Ultimul acces: 2026-06-13 14:44:20
|
Timp total: 0.04s...
[]:1