Arhiepiscopia Târgoviştei oferă suport persoanelor aflate în izolare din cauza Covid-19[2020-03-18]de Iulian DumitraşcuArhiepiscopia Târgoviştei vine în ajutorul persoanelor care se află în izolare din cauza epidemiei de coronavirus Covid-19. Reprezentanţii Eparhiei au oferit marţi produse de igienă şi produse textile Direcţiei de Asistenţă Socială din Târgovişte care sunt destinate pentru 50 de persoane aflate în izolare în centrele instituţiei. Eparhia Târgoviştei şi-a luat angajamentul să continue cu alte acţiuni asemănătoare „pentru a oferi o pildă de solidaritate şi comuniune creştină”. „Şi de a depăşi cu bine, împreună, cât mai repede această provocare a timpului nostru, mărturisind filantropia creştină, aşa cum de altfel a facut mereu Biserica noastră strămoşească”. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 656, Ultimul acces: 2026-06-25 01:01:41
|
Timp total: 0.03s...
[]:1