Devenit centru de tratare Covid-19, Spitalul Colentina din Capitală oferă evaluare medicală online[2020-03-17]de Ştefana TotorceaÎncepând de luni, 16 martie, Spitalul Clinic Colentina din Bucureşti a sistat internările, deoarece s-a transformat în centru pentru tratarea celor infectaţi cu coronavirusul SARS – CoV2. Totuşi, foştii pacienţi ai spitalului au la dispoziţie o platformă online de evaluare gratuită. Prin intermediul acesteia, ei pot trimite documente medicale şi informaţii care să ajute medicii să evalueze starea lor de sănătate fără să mai fie nevoiţi vină direct la spital. Ei vor primi un răspuns în 12-24 de ore. Acest serviciu este pentru foştii pacienţi care au nevoie de sfaturi suplimentare de la medicii secţiei unde au fost internaţi. Evaluarea gratuită online nu pune un diagnostic, ci este o formă de triaj şi consiliere pentru foştii pacienţi ai spitalului, se menţionează pe noua platformă. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 614, Ultimul acces: 2026-06-05 09:12:29
|
Timp total: 0.04s...
[]:1