Episcopul Andrei îndeamnă la nădejde în Dumnezeu „Care poate tămădui această epidemie”[2020-03-16]de Iulian Dumitraşcu„În această eră în care virtualul acaparează tot mai mult realul să nădăjduim în Dumnezeu care poate tămădui această epidemie Corovid – 19 (Coronavirus)”, a îndemnat duminică Episcopul Andrei al Covasnei şi Harghitei. „Să fim realişti şi ancoraţi în iubirea aproapelui”, a mai îndemnat Episcopul în predica rostită. Preasfinţia Sa a liturghisit la Catedrala Episcopală „Sfântul Ierarh Nicolae şi Acoperământul Maicii Domnului” din Miercurea Ciuc. După Sfânta Liturghie a fost oficiată slujba parastasului pentru ctitorii Catedralei şi slujitorii acesteia trecuţi la cele veşnice. Duminica viitoare, Biserica Ortodoxă se va afla în Duminica Sfintei Cruci. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 749, Ultimul acces: 2026-06-18 15:59:48
|
Timp total: 0.03s...
[]:1