Un grup de voluntari din Sibiu îi va aproviziona pe cei izolaţi din cauza coronavirusului[2020-03-11]de Ştefana TotorceaCâţiva voluntari au format marţi grupul de Facebook „Vă ajutăm din Sibiu”, care are scopul de a-i aproviziona cu cele necesare pe concitadinii lor izolaţi la domiciliu din cauza coronavirusului. Iniţiatorii grupului i-au invitat pe cei care au un mijloc de transport şi timp la dispoziţie să se înscrie într-un formular online în care să treacă şi datele de contact ale celor care le cer sprijinul. Miercuri după amiază, 27 de sibieni îşi manifestaseră deja disponibilitatea de a ajuta. Doi sibieni sunt în carantină şi alţi 141 izolaţi la domiciliu, dar nu s-a confirmat nicio infecţie cu noul virus COVID-19 la Sibiu. În dimineaţa zilei de miercuri, numărul de cazuri din România comunicat de Ministerul Sănătăţii era de 29. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 631, Ultimul acces: 2026-06-21 11:40:31
|
Timp total: 0.03s...
[]:1