În Mitropolia Ardealului a fost implementat un nou proiect social[2020-01-14]de Mihail Mere-Albe„O mână întinsă semenului nostru” este noul proiect social implementat în Mitropolia Ardealului. Anunţul a fost făcut marţi în cadrul întâlnirii administrative a Permanenţei Consiliului eparhial prezidată de Înaltpreasfinţitul Părinte Laurenţiu. În acest sens va fi organizată o şedinţă cu responsabilii sociali din fiecare protopopiat şi de la parohii pentru buna desfăşurare a proiectului, informează Mitropolia Ardealului. Conform programului cadru stabilit „O mână întinsă semenului nostru” se va desfăşura până de sărbătoarea Învierii Domnului. Scopul şedinţei de marţi a fost de a analiza activitatea misionară, filantropică, administrativă şi cultural-educaţională din cele 10 protopopiate ale Arhiepiscopiei Sibiului. Totodată a fost prezentat proiectul-cadru eparhial pentru anul 2020 şi proiectele de activităţi care urmează a fi desfăşurate. Întâlnirea a avut loc în Sala „Spiridon Cândea” a Facultăţii de Teologie Ortodoxă „Sfântul Andrei Şaguna” din Sibiu. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 1221, Ultimul acces: 2026-06-24 11:56:34
|
Timp total: 0.03s...
[]:1