Arhiepiscopia Aradului organizează un concert caritabil „Din dragoste pentru copii”[2020-01-17]de Iulian DumitraşcuArhiepiscopia Aradului împreună cu Fundaţia „Filantropia” (în parteneriat cu Consiliul Judeţean şi Primăria Municipiului Arad) organizează Concertul caritabil „Din dragoste pentru copii”. Evenimentul va avea loc în 22 ianuarie, de la ora 18:30, la Palatul Cultural din Arad şi are ca scop contribuirea la reabilitarea Secţiei Pediatrie II a Spitalului Judeţean din Arad, informează Biroul de presă al Arhiepiscopiei Aradului. Concertul caritabil este organizat în contextul „Anului omagial al pastoraţiei părinţilor şi copiilor” şi „Anul comemorativ al filantropilor ortodocşi români” – 2020 în Patriarhia Română, dar şi cu prilejul aniversării Zilei Unirii Principatelor Române (24 ianuarie 1859). Programul cuprinde piese muzicale bisericeşti şi patriotice interpretate de Corul de copii „Românaşii” (Dirijor Marius Lăscoiu), Corul de copii „Bobocul” al Liceului de Arte „Sabin Drăgoi” (Dirijor Corina Teuca), Corul „Sfântul Ioan Damaschin” (Dirijor Pr. Gabriel Streulea), Orchestra „Rapsodia Arad” (Coordonator Maestru Vasile Rus), precum şi de invitaţii Preot Marius Ciprian Pop, Petrică Paşca (taragot) şi Cristian Duţă (vioară). Intrarea este liberă! Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 1415, Ultimul acces: 2026-06-24 17:37:46
|
Timp total: 0.03s...
[]:1