Moderatorul Consiliului Mondial al Bisericilor, despre situatia din Liban[2007-01-12]Moderatorul Consiliului Mondial al Bisericilor, catholicosul Aram I al Bisericii Apostolice Armene, a spus recent ca liderii libanezi au nevoie de a sustine democratia si nu trebuie sa continue mereu cu insecuritatea, informeaza Ecumenical News International. 'Libanul este din nou in conflict. In ciuda eforturilor constante de a restrange confictul la curentul politic si democratic, o marunta scanteie poate aprinde tensiuni in atmosfera si tara poate merge catre ceva care nu poate fi prezis, iar situatiile nu pot fi controlate', a spus catholicosul Aram.Sursa: www.MMB.ro Contor Accesări: 1348, Ultimul acces: 2026-06-21 03:47:19
|
Timp total: 0.17s...
[]:1