Ne-om inalta...[2007-01-12]Ne-om inalta, sa ne intalnim in slavi cu Domnul,Pe norii cerului albastru, cand veni-va in curand; Atunci privirile vom ridica, sa Il vedem pe Omul, Pe Fiul Omului, ce sus la cruce ne-a avut in gand. Ne-om inalta, ca sa ne intalnim cu Printul pacii, Inconjurat de ingeri, zecimi de mii, si mii de mii, Invaluit in curcubeul, in gloria eterna a dreptatii, Si a marirei Sale pururea, fluidizand din vesnicii. Ne-om inalta, sa intalnim pe Minunatul Sfetnic, Ce ne-a condus pe drumurile vietii prin Cuvant, Chiar si atunci, cand timpul nu ne-a fost prielnic, El grija ne-a purtat, sa nu fim singuri pe pamant. Ne-om inalta, sa-L intalnim pe Pastorul cel bun, Ce ne-a purtat la verzi pasuni si-a apelor izvoare, Si ne-a hranit flamanzi, cu painea graului strabun, Speranta scumpa noua, a vietii cea nemuritoare. Ne-om inalta, sa-L intalnim pe-al vietii Creator, Pe cel ce pentru noi, cazuti in groaznicul pacat, El S-a jertfit la Golgota, facandu-Se Mantuitor; In voia Tatalui Ceresc, fiind supus El ne-a salvat. Ne-om inalta, sa ne-ntalnim in prag cu vesnicia, Cu lumile imaculate, din Universul mare, infinit, Si vom cunoaste atunci, in toata gloria si maretia Iubirea Tatalui, prin pretul scump ce-a fost platit. Flavius Laurian Duverna Autor : Flavius Laurian Duverna . Sursa: www.InterCer.ro Contor Accesări: 1438, Ultimul acces: 2026-06-22 13:46:00
|
Timp total: 0.04s...
[]:1